сряда , 17 1 2018
Интересно
Вие сте в: Начало / Новини / България победи Италия във волейболен мач с 3:0 гейма

България победи Италия във волейболен мач с 3:0 гейма

България победи Италия във волейболен мач на Олимпийските игри в Лондон 2012 с 3:0 гейма(32:30, 25:20, 25:19). Мачът беше последен от груповата фаза на турнира и за наше щастие успяхме да го спечелим по най-категоричния начин.

В първият гейм тимът от апенините поведе в резулатат и до пътрвото техническо прекъсване водеше с резултат 6:8.
След подновяване на играта българските лъвове стъпиха здраво на терена и след убедителна и кординирана игра както в защита така и в нападения успяха да изравнят резултата и да поведат дори с точка 12:11

След силните за нашите момчета минути мачът тръгна много оспорвано и се играеше точка за точка. Последва ново техническо прекъсване само че този път от страна на италиянския треньор при резултат 19:18 за нас. Отново равенство след подновяване на играта 20:20

Две светкавични точки реализирахме от сервиз и вече водехме с 22:20. Отпуснаха се за миг нашите момчета и последва обрат в резултата с резултат 24:25.

Играта на „котка и мишка“ продължаваше да тормози и двата отбора, които желаеха този първи гейм до резултат 27:27, но момчетата на Найден Найденов показаха дух и успяха да спечелят гейма с 32:30

За втория гейм националите ни излязоха по-мобилизирани и това даде резултат като си осигуриха макар и малка преднина с една точка преди първото техническо прекъсване във втория гейм при 8:7.

След подновяването на гейма българските възпитаници отново вдигнаха оборотите и заслужено си осигуриха една солидна прднина в гейма от 16:11. Успяха да задържат доброто темпо което бяха наложили и заслужено спечелиха и втория гейм с резултат 25:20.

Третият гейм започна обещаващо за България с реализирането на ас от Николай Николов за 2:1

Започна  отново игра на нерви и резултата се движеше точка за точка. Първото техническо прекъсване за гейма беше при резултат 7:8. Равенството продължи след подновяване на играта до 11:11. Опитваха се възпитаниците на Мауро Беруто да дръпнат в резултата макар и минимално, но българските момчета не им оставяха шанс.

Цецо Соколов майсторски изненада италианците като вместо очакваната от всички бомба той реализира флот и направи 19:17.

След това Йосифов реализира блокада за 20:17, което принуди Беруто на прекъсване. След паузата обаче българите бяха неудържими и затвориха частта с 25:19.

Така българския национален отбор по волейбол завърши първи в група „А“ с четири победи и само една загуба. Очакваме четвъртия от група „В“, който почти сигурно ще е тимът на Германия.

*Треньор: Андрей Брожиони;

Мачове от последния пети кръг в група „А“ на олимпийския волейболен турнир за мъже в Лондон:

Италия – България – 0:3 (30:32, 20:25, 19:25)
Австралия – Полша – 3:1 (25:21, 25:22, 18:25, 25:22)